Wydarzenia

Start kampanii buraka cukrowego 2022/2023

Na polach naszych plantatorów praca wre! Nowoczesne maszyny zbierają buraki cukrowe i wiozą je do naszych cukrowni w Wielkopolsce i na Mazowszu. Dzięki systemom GPS dostawy odbywają się najkrótszą możliwą drogą, a także są skoordynowane tak, by auta nie musiały stać w kolejce. Pozwala to zmniejszyć emisję spalin i zużycie paliwa, a więc skrócić ślad węglowy.

Relacja z Dni Pola

Zobaczcie krótką fotorelację z Dni Pola w Płońsku. Nasze stoisko zostało okrzyknięte najlepszym podczas całego wydarzenia. Nasz program obejmował m.in. o pokazy gotowania na żywo z lubianymi kucharzami, animacje dla dzieci, darmową watę cukrową i domową lemoniadę, a także strefę chillout z konferansjerem, leżakami i konkursami.

IV. edycja programu grantowego
Dobre Działania – rozstrzygnięta!

W tej edycji wyłoniliśmy aż 4 zwycięskie projekty. Ich autorzy otrzymają po 3 000 złotych. Nagrodziliśmy m.in. orkiestrę dętą ze Środy Wielkopolskiej, która pragnie propagować historię muzyki orkiestrowej, a młodym pokazywać jej nowoczesne oblicze.

czytaj więcej

Współpraca z eAgronom nową szansą zarobku dla plantatorów

Dzięki podpisanemu przez Pfeifer & Langen Polska porozumieniu z estońską firmą eAgronom, plantatorzy, którzy zmniejszą emisję dwutlenku węgla na swoich uprawach, będą mogli liczyć na zysk ze sprzedaży kredytów węglowych.

czytaj więcej